Obcinanie pazurów psom

W środowisku naturalnym psy ścierają sobie pazury na różnego rodzaju twardych podłożach, jednak gdy zwierzak przebywa większość czasu w domu, to często nie ma on takiej możliwości. Nieregularne obcinanie zbyt długich tkanek może w konsekwencji doprowadzić do wytworzenia się nieprawidłowej postawy ciała, poważnych zaburzeń chodu i bardzo dużego dyskomfortu dla naszego pupila.

Kiedy należy przeprowadzić zabieg?

Obcinanie pazurów psom powinniśmy przeprowadzać średnio co 2 tygodnie, ale wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb każdego zwierzaka - niektórym czworonogom paznokcie rosną szybciej, a innym wolniej, nie ma reguły. Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy przyszedł już odpowiedni czas, jest posłuchanie odgłosu chodu pupila na twardej powierzchni. Jeśli słyszymy delikatne stukanie, to koniecznie zabierzmy małego przyjaciela do groomera.

Jak wygląda zabieg?

Po wstępnej ocenie stanu małego pacjenta przechodzę do wykonania usługi. W moim salonie posiadam specjalistyczne narzędzia do obcinania pazurów psom, które umożliwiają mi wykonanie zabiegu w bezpieczny i przyjazny dla zwierzaka sposób. Podczas całej procedury dbam o komfort psychiczny Twojego pupila, dzięki czemu w przyszłości nie będzie on odczuwał zbyt dużego stresu.

Salon strzyżenia psów Lucia | ul. Łukowa 4, 42-600 Tarnowskie Góry, woj. śląskie | REGON: 365140333 | NIP: 7121816879 | tel: 506298036 
e-mail: salonlucia@wp.pl
(c)2019, Wszelkie Prawa Zastrzeżone