Pielęgnacja oczu i uszu psów

“Zadbany czworonóg to szczęśliwy czworonóg” - taką dewizą powinien kierować się każdy właściciel zwierzęcia. Z pewnością kieruję się nią w swojej pracy ja, i dlatego też staram się przeprowadzać podczas wizyty każdego małego klienta kompleksowe zabiegi higieniczne. Pielęgnacja oczu i uszu psów to jedna z ważniejszych usług, jakie oferuję, gdyż pozwala zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie zwierzaka oraz ustrzec go przed ewentualnymi schorzeniami.

Kiedy należy przeprowadzić zabieg?

Wszystko zależy od tego, jakiej rasy jest nasz pupil. Te odznaczające się stojącą budową uszu nie muszą być poddawane częstym kontrolom i zabiegom pielęgnacyjnym, z kolei te o opadających, jak np. cocker spaniel, mają większą skłonność do częstych zapaleń wynikających z braku odpowiedniej wentylacji. Jeśli zaś chodzi o oczy, to szczególną uwagę musimy zwrócić na przedstawicieli ras o skróconej przegrodzie nosowej, takich jak np. shih tzu, maltańczyk czy pekińczyk.

Jak wygląda zabieg?

Pielęgnacja oczu i uszu psa jest dobrana do indywidualnych potrzeb każdego małego klienta. Na początku usuwam wszelkie zanieczyszczenia za pomocą higienicznych płatków nasączonych specjalistycznym preparatem, a następnie aplikuję łagodne krople, które pomagają usuwać nagromadzona wydzielinę, a przy tym działają nawilżająco i przeciwbakteryjnie.

Salon strzyżenia psów Lucia | ul. Łukowa 4, 42-600 Tarnowskie Góry, woj. śląskie | REGON: 365140333 | NIP: 7121816879 | tel: 506298036 
e-mail: salonlucia@wp.pl
(c)2019, Wszelkie Prawa Zastrzeżone