Rozczesywanie psów

Kołtuny są dla zwierząt nie tylko mało komfortowe, ale przede wszystkim niebezpieczne. Zbita sierść sprawia, że cały proces cyrkulacji powietrza zostaje zaburzony, przez co może dochodzić do odparzeń skóry. Ponadto kołtuny są idealnym siedliskiem do namnażania się grzybów, bakterii i różnego rodzaju drobnoustrojów. Aby przeciwdziałać ich powstawaniu, należy regularnie czesać psa. Co jednak robić, gdy kołtun już powstanie?

Profesjonalne rozczesywanie psów

W przypadku mocno skołtunionej sierści nie zawsze konieczne jest od razu jej strzyżenie. W wielu przypadkach można tego uniknąć decydując się na rozczesywanie psów. Jest to zajęcie czasochłonne, wymagające cierpliwości oraz delikatności, ale przynosi rewelacyjne efekty. W szczególnie trudnych sytuacjach stosowane są dodatkowe pomoce w postaci preparatów zmiękczających włos oraz ułatwiających rozdzielanie skołtunionej sierści na mniejsze pasma.

Kiedy wskazane jest rozczesywanie psów?

Ten zabieg powinny przejść zwierzęta, których sierść znajduje się w złym stanie, jest na niej dużo kołtunów, ale nie pojawiły się jeszcze owrzodzenia czy stany zapalne skóry. Delikatnie i powoli jesteśmy w stanie przywrócić naturalny wygląd okrycia, unikając przy tym ryzyka wystraszenia zwierzęcia dźwiękiem maszynki. W salonie używamy cichego sprzętu, jednak pies z mocno skołtunioną sierścią prawdopodobnie nigdy nie słyszał takiego dźwięku i być może nie był poddawany zabiegom pielęgnacyjnym, więc staramy się zminimalizować jego stres - zwłaszcza, gdy odwiedzają nas osoby, które przygarnęły porzucone zwierzęta.
Salon strzyżenia psów Lucia | ul. Łukowa 4, 42-600 Tarnowskie Góry, woj. śląskie | REGON: 365140333 | NIP: 7121816879 | tel: 506298036 
e-mail: salonlucia@wp.pl
(c)2019, Wszelkie Prawa Zastrzeżone