Strzyżenie psów

Niektórzy sądzą, że strzyżenie psa jest wyłącznie kaprysem właściciela. Z reguły są to osoby, które same nie mają czworonoga albo jest to ich pierwszy pupil lub rasa ich psa nie wymaga profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto bowiem wiedzieć, że niektóre czworonogi muszą być regularnie poddawane konkretnym zbiegom, co ma na względzie nie tylko ich schludny wygląd, ale przede wszystkim zdrowie i komfort.

Kiedy warto wykonać strzyżenie psa?


W pierwszej kolejności warto zweryfikować czy u naszego pupila faktycznie konieczne jest podcinanie sierści lub włosów. Można to skonsultować z weterynarzem albo profesjonalnym groomerem. Strzyżenie psa ras takich jak m.in. husky, doberman, labrador, owczarek niemiecki nie jest wskazane. Jest to zabieg, o którym powinni pamiętać przede wszystkim właściciele pupili ras długowłosych i posiadających obfitą szatę.

Od regularnych zabiegów zależy bowiem dobre samopoczucie zwierzęcia. Profesjonalne strzyżenie psa pozwala uniknąć m.in. splątania sierści lub włosów, powstawania kołtunów, nadmiernego gromadzenia się kurzu, grzybów i bakterii, powstawania infekcji i stanów zapalnych skóry. Ponadto umiejętnie przeprowadzony zabieg – koniecznie u doświadczonego groomera – pozwala ochronić pupila przed przegrzaniem latem oraz chłodem zimą.

Jak przebiega strzyżenie psa?


Pierwszym krokiem jest przygotowanie pupila do wizyty w salonie. Jeśli zwierzę od szczenięcych lat jest odpowiednio socjalizowane, a właściciele dbają, aby miało kontakt z różnymi sytuacjami, to wizyta u groomera będzie tylko kolejną ekscytującą przygodą dla pupila. W naszym salonie używamy specjalistycznego i specjalnego sprzętu do strzyżenia psów - są to ciche maszynki, które nie hałasują, a tym samym nie wywołują u pupila tak dużego przestrachu jak w przypadku tradycyjnych (dedykowanych ludziom) maszynek. Ponadto urządzenia dostosowane są do charakterystyki sierści, różniącej się sztywnością od ludzkiego włosa - mamy także narzędzia do pielęgnacji i wykonywania zabiegów u pupilów z włosami (np. sznaucer, samojed, pudel, hawańczyk, shih tzu).
Salon strzyżenia psów Lucia | ul. Łukowa 4, 42-600 Tarnowskie Góry, woj. śląskie | REGON: 365140333 | NIP: 7121816879 | tel: 506298036 
e-mail: salonlucia@wp.pl
(c)2019, Wszelkie Prawa Zastrzeżone