Trymowanie psów

Trymowanie psów

Zabiegi pielęgnacyjne dla domowych pupili nie stanowią kaprysu właściciela, ale czynność niezbędną dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia zwierzęcia. Trymowanie psów jest niezbędne w przypadku pupili szorstkowłosych, ponieważ ich sierść naturalnie nie wypada (jak u miękkowłosych podczas linienia ), przez co martwy włos pozostaje na miejscu. W efekcie skóra ma utrudnione oddychanie, co może prowadzić do swędzenia i podrażnień. Aby uniknąć takiej sytuacji należy regularnie przeprowadzać zabieg.

Kiedy należy przeprowadzić trymowanie psa?

Pierwszy zabieg powinien być przeprowadzony nie później niż koło czwartego miesiąca życia, ponieważ już wtedy zaczynają pojawiać się pierwsze martwe włosy. Nie warto zwlekać z ich usunięciem, zwłaszcza w okresie szczenięcym, gdy skóra zwierzęcia jest szczególnie wrażliwa. W zależności od potrzeb czynność należy powtarzać co 2-4 miesięcy. Kwestie częstotliwości można skonsultować z lekarzem weterynarii albo poradzić pracownika z salonu Lucia. Skąd wiemy, że jest odpowiedni czas na trymowanie psa? W pierwszej kolejności delikatnie skubiemy sierść – jeżeli między palcami pozostają kępki włosów, to jest to odpowiedni moment na przeprowadzenie zabiegu pielęgnacyjnego.

Jak przebiega trymowanie psa?
Zawsze wykonujemy je zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa i możliwie najdelikatniej usuwamy kolejne kępki razem z cebulką. Nie ucinamy włosów – każdy musi wyjść w całości, aby po zabiegu futro prezentowało się efektownie i nie pojawiły się mało estetyczne wklęśnięcia. Dzięki takiemu podejściu również skóra jest odpowiednio zadbana. Zabiegowi poddajemy wyłącznie włos okrywowy, przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi i z wyczuciem.

Nie stosujemy w naszym salonie środków uspokajających, a w relacjach z naszymi czworonożnymi klientami stawiamy na łagodne, ale stanowcze podejście. Podobnie jak przy strzyżeniu nie stosujemy głośnych maszynek, jak przy trymowaniu psów nie wykorzystujemy słabej jakości narzędzi. Mamy na wyposażeniu odpowiedniej wielkości trymery – zarówno do miejsc z delikatniejszym, jak i grubszym włosem, dzięki czemu cały zabieg jest bezbolesny. Niekiedy zdarza się, że nasi futrzani klienci są tak zadowoleni, że przysypiają w trakcie zabiegu.
Salon strzyżenia psów Lucia | ul. Łukowa 4, 42-600 Tarnowskie Góry, woj. śląskie | REGON: 365140333 | NIP: 7121816879 | tel: 506298036 
e-mail: salonlucia@wp.pl
(c)2019, Wszelkie Prawa Zastrzeżone