Blog

Wtorek, Maj 19, 2020, 11:03

Zwierzęta domowe potrzebują regularnej pielęgnacji. Jest to niezwykle istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że sierść psa i kota jest swoistym wyznacznikiem tego, czy nic złego nie dzieje się z organizmem naszego pupila...

Zwierzęta domowe potrzebują regularnej pielęgnacji. Jest to niezwykle istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że sierść psa i kota jest swoistym wyznacznikiem tego, czy nic złego nie dzieje się z organizmem naszego pupila. Każdy odpowiedzialny właściciel powinien zatem dbać o futro swojego czworonoga i poddawać je odpowiednim zabiegom.

Regularna pielęgnacja sierści istotna dla zdrowia i urody

Psy i koty nie są w stanie nam wprost zakomunikować, że coś jest nie tak. Jednak nieustannie dbając o ich futerko i skórę możemy się dowiedzieć, czy nie zaatakowały ich jakieś pasożyty lub czy nie rozwija się u nich stan chorobotwórczy. Częste czesanie i szczotkowanie pomaga usunąć obumarłe tkanki i umożliwia szybkie wykrycie niewidocznych na pierwszy rzut oka ran, kleszczy czy pcheł, które mogły się pojawić na skórze naszego pupila po spacerze czy spotkaniu z innym czworonożnym przyjacielem. Takie proste zabiegi poprawiają również ukrwienie skóry i pobudzają wzrost włosów. Nie zapominajmy również o kąpielach, lecz, co jest niezwykle istotne, dostosujmy ich częstotliwość do rasy i ogólnego stanu zwierzaka.

Pielęgnacja sierści psa

Futro każdego czworonoga różni się długością, gęstością i strukturą włosa. Ogólnie można podzielić psy na długo- i krótkowłose. Te pierwsze wymagają z zasady o wiele więcej zabiegów. Oprócz regularnego kąpania i strzyżenia istotne jest również częste (nawet codzienne) czesanie za pomocą odpowiednich akcesoriów. Psy krótkowłose kąpie się i czesze o wiele rzadziej - intensywność zależy tak naprawdę od indywidualnych uwarunkowań każdego pupila. Jeśli nie wiemy, jaki rodzaj pielęgnacji sierści będzie najodpowiedniejszy, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, np. lekarza weterynarii lub profesjonalnego groomera.

Pielęgnacja kociego futerka

Sierść tych małych, domowych drapieżników wbrew pozorom również wymaga nieustannej opieki. Jeśli pragniemy, by nasz kot cieszył się pięknym, lśniącym futerkiem, istotne jest przede wszystkim czesanie. Kąpiel w przypadku tych zwierzaków nie jest z reguły wymagana. Jednak zdarzają się i takie przypadki, że mycie będzie nieodzowne, a znając koci charakter może to stanowić prawdziwe wyzwanie dla właściciela. Z pomocą przychodzą wtedy salony pielęgnacji dla psów i kotów, w którym doświadczeni groomerzy pomogą nam uporać się z kąpielą i dodatkowo podpowiedzą najlepsze sposoby na zadbanie o sierść naszego pupila.


Salon strzyżenia psów Lucia | ul. Łukowa 4, 42-600 Tarnowskie Góry, woj. śląskie | REGON: 365140333 | NIP: 7121816879 | tel: 506298036 
e-mail: salonlucia@wp.pl
(c)2019, Wszelkie Prawa Zastrzeżone